Reklam
Reklam

Samsung QLED’in ardındaki özel yenilikler

  • 06 Temmuz 2019
  • 42 kez görüntülendi.

33 Milyon Piksel ile 8K gerçekliği

8K Çözünürlük

QLED 8K, süper büyük ekranda mükemmel netlik sağlayan 33 milyon pikselle Full HD’ye göre 16 kat daha yüksek çözünürlük sağlar ve düz görüntüleri çok derin bir deneyime dönüştürür.

Quantum Dot Teknolojisiyle Bir Milyar Renk

Quantum Dot Teknolojisiyle %100 Renk Hacmi
QLED, gerçek renkleri %100 renk hacmiyle görüntülemek için Samsung’un özel Quantum Dot teknolojisinden faydalanır. Samsung’un nano boyutlu Quantum Dots, ışığı yeni QLED’de deneyimlediğiniz bir milyarı aşkın renge dönüştüren ince ayarlı parçacıklardır.

İyileştirilmiş arkadan aydınlatma kontrolü

Direct Full Array
QLED, her alanı sahne sahne analiz ederek, derinlik ve detay eklemek için her bölgedeki arkadan aydınlatmayı kontrol eder. Sonuç, daha derin siyahlar, daha az ışık patlaması ve dolayısıyla daha derin detaylardır.

Daha geniş izleme koltukları

Ultra Geniş İzleme Açısı
QLED, iki özel katmanla sağlanan genişletilmiş bir izleme açısı sunmaktadır. Bu katmanlar, ışığı doğru yönde odaklayıp, panele eşit şekilde yayılmasını sağlayarak sızıntıyı en aza indirir. Her açıdan canlı renklerin keyfini çıkarın.

Daha geniş parlaklık aralığıyla gizli detaylar ortaya çıkıyor

Quantum HDR
Quantum HDR, farklı HDR ifadeleriyle her sahneyi optimize ediyor. En derin siyahlardan en parlak beyazlara kadar, yönetmenin HDR kalitesindeki içerikte yarattığı tüm incelikleri görebileceksiniz.

QLED teknolojisinin ardındaki yapay zeka

Quantum İşlemci

Samsung’un akıllı işlemcisi, gerçekten uyum sağlayan bir deneyim için ekranı güçlendiriyor. Ekran parlaklığı ve TV sesi kontrolleri, gerçek zamanlı olarak her türlü izleme ortamına ve sahneye uyum sağlıyor.

AI Yükseltme

Akıllı makine öğrenimi teknolojisi, içeriğin türü ne olursa olsun her sahneyi analiz ediyor ve iyileştiriyor. Milyonlarca farklı içerikten alınan veriler, doku ve kenarlar gibi özellikleri sınıflandırmak ve her bir sahneyi en iyi şekilde ölçeklemek için kullanılıyor.

Uyum Sağlayan Ses

Sahne Analizi
2019 QLED, ses türünü belirlemek ve işlemek için her sahneyi analiz ediyor. Süreç, ses giriş sinyallerinin ayrılması ve sınıflandırılmasıyla başlıyor. Ardından, sahneye en uygun temel özellikler belirleniyor ve işleniyor.

Alan Analizi
Her odanın ortamı farklıdır ve sesi farklı şekilde etkiler. Yeni QLED, odanızın alanını analiz etmek ve optimize edilmiş bir ses sağlamak için işitilmez sinyaller gönderir ve toplar.

Reklam
bilim teknoloji